Terapeuta żywieniowy - odżywianie holistyczne

doradca zdrowego odżywiania

Doradca zdrowego odżywiania

Zmiana nawyków żywieniowych może przyczynić się do poprawy formy, samopoczucia i jakości życia codziennego. Chcesz zacząć prowadzić zdrowy styl życia? W tym celu najlepiej skontaktować się z doradcą do spraw zdrowego odżywiania. Jako terapeuta żywieniowy działam w tej branży już od kilkunastu lat. Ode mnie dowiesz się, jak jeść świadomie i zrozumiesz, na czym polega medycyna holistyczna.

W czym może Ci pomóc doradca żywieniowy?

Nieodpowiednia dieta i brak aktywności fizycznej są głównymi, ale nie jedynymi, przyczynami otyłości, zaburzeń metabolicznych i chorób sercowo-naczyniowych. W ostatnich latach mamy wręcz plagę przewlekłego zmęczenia oraz chorób cywilizacyjnych i ten trend jest cały czas rosnący. Dlatego warto zainwestować w profilaktykę zdrowotną i zadbać o swoje samopoczucie, zanim poczujesz się gorzej. Pierwszym krokiem do utrzymania dobrego stanu zdrowia jest zmiana nawyków żywieniowych, na przykład na odżywianie holistyczne. W tym właśnie pomoże Ci terapeuta.

Zrównoważona dieta powinna zapewniać odpowiednią ilość poszczególnych składników odżywczych i uzwględnić indywidualne zapotrzebowanie organizmu. Nie masz pojęcia, jak ją samodzielnie skomponować? Od tego jestem ja! Jako doradca zdrowego odżywiania, który specjalizuje się w medycynie holistycznej, pomogę Ci opracować plan żywieniowy uwzględniający Twoje indywidualne potrzeby. Dostosuję Twoją dietę do trybu życia oraz niedoborów, które masz na skutek złych nawyków odżywiania.

Uważam, że dla doradcy podczas opracowywania planu najważniejsze powinny być osobiste konsultacje z klientem. Dlatego moje wsparcie oparte jest na badaniach krwi i bardzo szczegółowym wywiadzie. Na pierwszą wizytę przeznaczam półtorej godziny i często ten czas i tak jest za krótki.

Terapeuta żywieniowy pomoże osobom, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, zadbać o swoją formę i kondycję oraz poprawić jakość życia. Jako holistyczny doradca żywieniowy wskażę Tobie, w których obszarach życia możesz dokonać zmian, aby poczuć się bardziej komfortowo. Podczas całego procesu terapeutycznego, jestem do Twojej dyspozycji i wspieram Ciebie w trudnych momentach. Ale zawsze podkreślam, iż najważniejsza jest Twoja gotowość do podjęcia zmian w trybie życia. Ponieważ moja rola jest na wskazaniu drogi, a Twoja na świadomym zaangażowaniu w podejmowane działania.

Na czym polega odżywianie holistyczne?

Współczesny świat jest przepełniony fast foodem, produktami zawierającymi sztuczne barwniki i konserwanty oraz przetworzonym jedzeniem. Sposób odżywiania z użyciem takich artykułów może prowadzić do gorszego samopoczucia i niebezpiecznych chorób. Jak zmienić złe nawyki? Według doradców żywieniowych jednym z rozwiązań jest dieta holistyczna.

Jej podstawą jest spożywanie zdrowych, świeżych, ekologicznych i sezonowych potraw. Należą do nich:

  • warzywa i owoce,
  • dziko żyjące ryby i owoce morza,
  • ekologiczne mięso,
  • produkty pełnoziarniste,
  • pełnotłusty nabiał,
  • orzechy, nasiona, pestki.

Terapeuci zakładają, że do utrzymania dobrej formy i zdrowego organizmu kluczowa jest równowaga pomiędzy aspektami emocjonalnymi, duchowymi i fizycznymi. Medycyna holistyczna to nie tylko sposób odżywiania, ale również styl życia. Dlatego oprócz sięgania po nieprzetworzone, świeże i pełnowartościowe produkty obejmuje ona również:

  • sen,
  • aktywność fizyczną,
  • kontrolę stresu,
  • i szereg innych czynników, którym przyglądamy się podczas wywiadu holistycznego.

Jako Holistic Welnness Coach jestem doradcą, który sam stara się prowadzić zdrowy tryb życia. Dlatego potrafię utożsamić się ze swoimi klientami i zrozumieć ich potrzeby. Nieważne, czy walczysz z problemami zdrowotnymi, czy po prostu chcesz zmienić swoją dietę – jestem tu, aby w roli terapeuty, a zarazem doświadczonego w tym temacie człowieka wspierać Cię od początku aż do końca tej drogi. Sama prowadzę zdrowy tryb życia i staram się zarażać takim podejściem ludzi, których spotykam. Cała moja rodzina z pełną świadomością i odpowiedzialnością podejmuje szereg działań prozdrowotnych, z czego jestem bardzo dumna. Jako mam trójki dzieci mogę też dodać, iż dokładnie wiem, że ich mądre żywienie jest wyzwaniem w dzisiejszym świecie, ale jest to jak najbardziej możliwe i jako Holistic Wellness Coach oraz terapeuta żywieniowy chętnie Ci w tym pomogę.

Terapeuta żywieniowy
dietetyk Poznań cennik
Holistic Wellness Coach

Dla ciała i dla ducha

„Doktorzy, którzy zajmują się chorymi, powinni koniecznie zrozumieć, czym jest człowiek, czym jest życie i czym jest zdrowie, i w jaki sposób równowaga i harmonia tych elementów je podtrzymuje.” – Leonardo da Vinci