O mnie

8KamilaKarpinskaPhotography

Poznajmy się

Jestem certyfikowanym dietetykiem oraz ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS z psychodietetyki. Od lat regularnie poszerzam swoją wiedzę i kwalifikacje w zakresie dietetyki, psychodietetyki i zdrowego stylu życia uczestnicząc w różnych kursach, szkoleniach, konferencjach naukowych oraz wyjazdach promujących zdrowy tryb życia.

W maju 2023 ukończyłam Szkołę Świadomego i Zdrowego Stylu Życia w Centrum Zdrowia IMC we Wrocławiu, zdobywając tytuł zawodowy Holistic Wellness Coach (honorowany na całym Świecie). Szkołę założyła i prowadziła dr Preeti Agrawal, specjalista w dziedzinie integrative medicine z University of Arizona w Stanach Zjednoczonych. Centrum bazuje na wiedzy i standardach z przodujących światowych ośrodków, w tym The Andrew Weil Center for Integrative Medicine, The Stanford Center for Integrative Medicine, Mayo Clinic Integrative Medicine and Health oraz UCSF Center for Integrative Health, skupiając się na skutecznym i długofalowym rozwiązaniu problemów zdrowotnych z wykorzystaniem edukacji i modyfikacji stylu życia. Szkoła dr Preeti Agrawal to pierwsza w Polsce szkoła nadająca tytuł Holistic Wellness Coach, który uprawnia do wykonywania zawodu Doradcy w dziedzinie zdrowego stylu życia.

Jestem dumna, że mogę reprezentować IMC Centrum Zdrowia jako akredytowany Holistic Wellness Coach. Obecnie poszerzam swoje kwalifikacje uczestnicząc w profesjonalnym kursie zawodowym na konsultanta Ajurwedy I stopnia według programu opracowanego przez dr. Partapa Chauhana – jednego z najlepszych lekarzy ajurwedy w Indiach i założyciela renomowanego instytutu Jiva Ayurveda. Kurs jest certyfikowany przez Instytut Jiva i uczy przede wszystkim praktycznego wykorzystania ajurwedy w codziennym życiu.

Od ponad 20 lat interesuję się holistycznym podejściem do zdrowia człowieka, inspirując się medycyną zarówno zachodnią jak i wschodnią. Uważam, że tylko holistyczne podejście do człowieka jest w stanie poprawić jakość jego życia oraz przywrócić mu harmonię i równowagę. Wierzę, że głównie poprzez odpowiednią profilaktykę oraz świadomy udział w kształtowaniu swojej kondycji zdrowotnej jesteśmy w stanie zapobiegać wielu współczesnym chorobom. Skupienie się na budowaniu prawidłowych nawyków powinno być podstawą medycyny przyszłości i głęboko wierzę, że tak właśnie będzie.

dietetyk Poznań cennik
Dlaczego

Zdrowe odżywianie

Zdrowe odżywianie to podstawa zdrowego życia, dlatego od dawna staram się przekazywać swoją wiedzę innym, pomagam w zmianie nawyków oraz uczę jak żyć w zgodzie ze swoim organizmem. Bardzo bliska jest mi kuchnia pięciu przemian oraz pojęcie zdrowia według TCM. Interesuję się też Totalną Biologią, która mi osobiście pomogła podczas wielu życiowych zakrętów.

W swojej pracy staram się patrzeć na człowieka w sposób holistyczny, ale także bardzo indywidualny. Stawiam też na podejście interdyscyplinarne i współpracę z innymi specjalistami zajmującymi się profilaktyką zdrowotną. Pomagam przywrócić dobre relacje z jedzeniem, ale również staram się uczyć świadomej odpowiedzialności za zdrowie i komfort życia. Jestem przekonana, iż większość chorób można wyeliminować poprzez zmianę stylu życia. Uważam, że tylko podejście integracyjne (łączące najnowsze osiągnięcia medycyny zachodniej z naukowo udowodnionymi metodami medycyny komplementarnej), jest przyszłością profilaktyki zdrowotnej i skuteczną metodą leczenia.

Moim ulubionym tematem jest wpływ mikrobioty jelitowej na homeostazę organizmu. Specjalizuję się w insulinooporności, chorobach tarczycy a także w diagnostyce badań krwi oraz doborze odpowiedniej suplementacji. Na moich mediach społecznościowych promuję zdrowy sposób odżywiania oraz zdrowy styl życia.

Prowadzę konsultacje stacjonarne oraz on-line, a także różne edukacyjne warsztaty zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Pomoc, doradztwo dietetyczne Poznań

Odśwież swoje ciało i duszę

„Przyczynowe leczenie oraz głębokie uzdrowienie wymagają od nas odpowiedzialności za nasze życie i zdrowie. W parze z tym podejściem idzie postawa pełna miłości i szacunku dla swojego ciała”

-Dr Preeti Agrawal

Holistic Wellness Coach