O mnie

8KamilaKarpinskaPhotography

Poznajmy się

Jestem dyplomowanym dietetykiem oraz ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS z psychodietetyki. W maju 2023 ukończyłam Szkołę Świadomego i Zdrowego Stylu Życia w Centrum Zdrowia IMC we Wrocławiu, zdobywając tytuł zawodowy Holistic Wellness Coach. Projekt założyła i prowadziła dr Preeti Agrawal, specjalista w dziedzinie medycyny integracyjnej z University of Arizona w Stanach Zjednoczonych. Szkoła dr Preeti Agrawal to pierwsza w Polsce instytucja nadająca tytuł Holistic Wellness Coach, który uprawnia do wykonywania zawodu Doradcy w dziedzinie zdrowego stylu życiaJestem dumna, że mogę reprezentować IMC Centrum Zdrowia jako akredytowany terapeuta HWC. W grudniu 2023 zdałam również egzamin zawodowy na konsultanta Ajurwedy I stopnia według programu opracowanego przez dr Partapa Chauhana – jednego z najlepszych lekarzy ajurwedy w Indiach i założyciela renomowanego instytutu Jiva Ayurveda. 

Od lat regularnie poszerzam swoją wiedzę i kwalifikacje w zakresie dietetyki, psychodietetyki i zdrowego stylu życia uczestnicząc w różnych kursach, szkoleniach, konferencjach naukowych oraz wyjazdach promujących zdrowy tryb życia. 

Od ponad 20 lat interesuję się holistycznym podejściem do zdrowia człowieka, inspirując się medycyną zarówno zachodnią jak i wschodnią. Uważam, że tylko holistyczne podejście do człowieka jest w stanie poprawić jakość jego życia oraz przywrócić mu harmonię i równowagę. 

Wierzę, że głównie poprzez odpowiednią profilaktykę oraz świadomy udział w kształtowaniu swojej kondycji zdrowotnejjesteśmy w stanie zapobiegać wielu współczesnym chorobom. Skupienie się na budowaniu prawidłowych nawyków powinno być podstawą medycyny przyszłości i głęboko wierzę, że poprzez poszerzanie świadomości i odpowiednią edukację, tak właśnie będzie.W mojej pracy szkoleniowej i warsztatowej koncentruję się właśnie na profilaktyce oraz na poprawie dobrostanu psychofizycznego, który w dzisiejszych czasach jest bardzo istotny, a mocno zaniedbany. W swoim gabinecie pracuję głównie z osobami, które zmagają się z chorobami dieto zależnymi. Przez całą terapię wspieram moich klientów w procesie powrotu do zdrowia i równowagi.

dietetyk Poznań cennik
Dlaczego

Zdrowe odżywianie

Prawidłowe odżywianie to podstawa zdrowego życia, dlatego od dawna staram się przekazywać swoją wiedzę innym, pomagam w zmianie nawyków oraz uczę jak żyć w zgodzie ze swoim organizmem. W swojej pracy terapeuty i doradcy żywieniowego wykorzystuję różne elementy z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz Ajurwedy. Zawsze patrzę na człowieka w sposób holistyczny, ale także bardzo indywidualny. Stawiam też na podejście interdyscyplinarne i współpracę z innymi specjalistami zajmującymi się profilaktyką zdrowotną. Pomagam przywrócić dobre relacje z jedzeniem, ale również uczę świadomej odpowiedzialności za zdrowie i komfort życia. Jestem przekonana, iż większość chorób można wyleczyć poprzez zmianę stylu życia. Uważam, że tylko podejście integracyjne (łączące najnowsze osiągnięcia medycyny zachodniej z metodami medycyny komplementarnej) może być skuteczną metodą leczenia.

Na moich mediach społecznościowych promuję prawidłowy sposób odżywiania oraz zdrowy styl życia.Prowadzę konsultacje stacjonarne oraz on-line, a także edukacyjne spotkania zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Organizuję wyjazdy szkoleniowo-warsztatowe dla kobiet, podczas których skupiamy się na wsparciu ich w okresie menopauzalnym oraz podczas innych dolegliwości. 

Pomoc, doradztwo dietetyczne Poznań

Odśwież swoje ciało i duszę

„Przyczynowe leczenie oraz głębokie uzdrowienie wymagają od nas odpowiedzialności za nasze życie i zdrowie. W parze z tym podejściem idzie postawa pełna miłości i szacunku dla swojego ciała”

-Dr Preeti Agrawal

Holistic Wellness Coach