Holistic Wellness Coach

Na czym polega Holistic Wellness Coaching?

Holistic Wellness Coaching, czyli doradztwo w zakresie zdrowego stylu życia, polega na analizie obecnego stanu zdrowia oraz na wsparciu w procesie zmiany nawyków i stylu życia klienta. Wszystkie aspekty dobrostanu takie jak: odżywianie, oczyszczanie, oddychanie, ruch, sen, odpoczynek, relacje, praca, emocje, zabezpieczenie finansowe i sens życia mają wpływ na nasze zdrowie. Często choroba jest efektem dysharmonii i braku równowagi w tych sferach życia. Koncepcja całkowitego dobrostanu (wellness) uznaje, że każda nasza myśl, słowo i zachowanie wpływa na nasze ogólne zdrowie i samopoczucie, a przywrócenie tego stanu jest procesem, w którym zachodzi efektywne kierowanie swoimi zasobami i zintegrowanie ciała, energii, umysłu i ducha.

Ludzkie ciało posiada wszystkie zasoby, które są potrzebne do utrzymania dobrostanu.

Niestety brak usystematyzowanej wiedzy, różnorodność bodźców odwracających uwagę od wewnętrznych potrzeb oraz wszechobecny chaos informacyjny prowadzą do zagubienia człowieka w dzisiejszym Świecie.

Zdrowie jest wynikiem świadomości i zrozumienia tego, że jedynie my sami możemy je sobie zapewnić.

Przyczyny chorób tkwią w nas, a nie w zewnętrznych źródłach. Aktywna pielęgnacja zdrowia w duchu holistycznym przyczynia się do zmniejszenia ilości interwencji medycznych i ograniczenia leczenia farmakologicznego. Zdrowie to dobrostan we wszystkich obszarach naszego życia – uznanie holistycznej natury zdrowia.

Dlaczego zostałam Holistic Wellness Coachem?

Holistic Wellness Coach to doradca w zakresie zdrowego stylu życia. W medycynie holistycznej zaczynamy zawsze od siebie. Dlatego HWC to doradca, który przeszedł najpierw sam drogę, w którą zabiera swoich podopiecznych. Posiada wiedzę teoretyczną oraz operacyjną na temat wszystkich aspektów życia tworzących zdrowie. Posiada też narzędzia i umiejętności do tego, aby wspomagać swoich podopiecznych i wspierać ich w drodze do świadomego i zdrowego życia. Moja podróż, bogata w różne doświadczenia, do miejsca, w którym znajduję się obecnie zajęła mi kilkanaście lat i mogę teraz śmiało zaprosić do dalszej drogi Ciebie. Chętnie pomogę Tobie zrozumieć złożoność czynników, które wpływają na pełen dobrostan w zakresie zdrowia.

Listę akredytowanych Coachów, na której się znajduję można sprawdzić tutaj: https://drpreeti.pl/lista-akredytowanych-coachow/
Holistic Wellness Coach

Certyfikacja i odebranie dyplomu Holistic Wellness Coacha 20.05.2023, IMC Centrum Zdrowia Wrocław

dietetyk Poznań cennik

Podstawowe założenia Holistic Wellness Coacha

1. Człowiek ma naturalne zdolności samoleczenia i samouzdrawiania.

Każda osoba pomimo swoich słabości zdrowotnych posiada zdolności samoleczenia i samouzdrawiania.

2. Zdrowie każdego człowieka dotyczy wszystkich obszarów życia.

Każdy powinien analizować swoje życie pod kątem: aktywności fizycznej, pracy, odżywiania, relacji społecznych, korzeni rodzinnych i środowiska, w którym żyje. Osoba jest częścią innego systemu i pozostaje w relacji z innymi systemami takimi jak rodzina, miejsce pracy i społeczność.

3. Odpowiedzi i rozwiązania są zawarte w każdym z nas.

Poprzez rozwijanie świadomości we wszystkich obszarach, które kierują zdrowiem, każdy jest w stanie odpowiedzieć na swoje potrzeby i znaleźć rozwiązania dzięki umiejętności korzystania ze swoich wewnętrznych zasobów.

4. Każdy, kto przeszedł drogę samopoznania jest wzorem dla innych i może ich prowadzić tą drogą. 

Holistic Wellness Coach

Odśwież swoje ciało i duszę

„Doskonały lekarz zapobiega chorobie. Zwyczajny lekarz potrafi wyleczyć chorobę. Kiepski lekarz jedynie leczy chorobę.”  -Stare chińskie przysłowie